Wyjdź z izolacji

Jest już trochę osób w Polsce, które z jednej strony spodziewają się bardzo negatywnych skutków „wszechkryzysu” dziejącego się od jakiegoś czasu, a z drugiej uważają lokalne społeczności za ostoję ludzkości w ciężkich czasach.

Logicznie rzecz biorąc, uważamy więc, że to właśnie lokalne społeczności powinny się intensywnie przygotowywać na ciężkie czasy. Zdrowa społeczność lokalna, której centrum jest wzajemna troska wewnątrz, a solidarność na zewnątrz, jest stanem, do którego dążymy. Reszta przyjdzie jako konsekwencja tegoż.

Ta strona (i równolegle prowadzona strona i grupa na Facebooku mają na celu dotarcie do większej ilości takich osób.

Pierwszy cel to wyjść z izolacji. Może się nam wydawać, że nikt w naszej okolicy nie myśli tak, jak my, ale to najczęściej nieprawda. Nie jesteśmy sami — jesteśmy tylko odizolowani. Mamy nadzieję, że dzięki tej stronie znajdziesz innych takich jak Ty — a oni_one znajdą Ciebie.

Drugi etap: dowiedzieć się, jak to robią inni. Będziemy tu wymieniać się informacjami o sukcesach lokalnych społeczności, szczególnie w Polsce, o nowych inicjatywach i ludziach.

Trzeci etap: działać. Spotkajmy się poza siecią, zacznijmy coś lokalnie — ze wsparciem ludzi z innych miejsc. I zobaczmy, co z tego wyjdzie.

3… 2… 1… Start!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x